עמוד ראשי שאלות נפוצות חיפוש הצג נושאים ללא תגובות הצג נושאים פעילים הרשמה התחבר
www.Secret-Spot.net - קהילת גולשי הגלים הגדולה והמובילה בישראל!
...Original Thinking! Made by Surfers for Surfers

גלישה בצרפת

חוקי הפורום

תמונה
עמוד 1 מתוך 1 [ 14 הודעות ] פרסם נושא חדש פרסם נושא חדש   הגב לנושא הגב לנושא

הודעה ראשונה שלא נקראה
המנהלים : Secret-Spot, Yaron
גרסה להדפסה
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים
הודעה גלישה בצרפת פורסם: 28 מרץ 2012, 21:59
shoki
Secret-Spot Grom
המשפחה של מתכננת ליסוע לצרפת בסוף יוני ואני מתכנן טיול גלישה שם בביאריץ השאלות שלי הן כאלה:
1.מה התנאים שם?ואיזה רמת גלישה דרושה לי?
2.מה טמפרטורת המיים חליפה או לא?
3.יש מדריך לשכור? כי אני בסך הכול יהיה בן 16 ויגלוש לבד
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 29 מרץ 2012, 12:44
eran.d
Secret-Spot Grom
לא הייתי שם אבל ככל שידוע לי הגלים שם אחלה בקיץ, לא מאוד גבוהים ויש בתי ספר ללימוד או השכרת ציוד. המים עדיין קרים אבל לא מאוד.
בכל מקרה ספוט מגניב
תהנה...
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 30 מרץ 2012, 19:45
YoniFlores
Secret-Spot Grom
השנה אומרים שיהיה שם גלים, הרבה גלים יותר ממה שיש בדרך כלל.הייתי שם ביולי-אוגוסט, וכל החודשים האלו, הם ללא ספק לא בעונה שם, אבל השנה כמראה שגם לא בעונה יהיו הרבה גלים, וגלים גדולים.אני לא אגיד לך שלא בעונה אין בכלל גלים כי זה הכל מזל אם תנחת על סוול שבא הוא יישאר שבוע ואם לא אז פלטה שבוע אבל כנראה שיהיה שם כל הזמן סוולים.
חייבים חליפה זה האוקיינוס האטלנטי ובשיא הקיץ(מתי שאני גלשתי כלומר יולי אוגוסט) הטמפרטורה שם 18 מעלות, מתי שאתה תיהיה יהיה אפילו קר יותר, שלא לדבר שזה שנת ה- La Nina שזו שנה שהטמפרטורות קרות אפילו יותר מהרגיל.בקיצור, חליפה חובה, או 3/2 או 4/3 אבל לא יהיה צריך 5 מ"מ זה יהיה יותר מידי לדעתי.
התנאים בביאריץ והוסגור וכל האזור שם הם תנאים שיכולים להתשנות מסוול לסוול, כל מה שאתה צריך לדעת זה שהחופים שם יכולים להחזיק יותר מ3 מטר גובה, וזה כבר אומר הכל.התנאים שם הם ללא ספק לא למתחילים, נשברים שם גלים חזקים מאוד, צינורות בכל מקום.אבל זה לא אומר שלא תוכל להיכנס אתה פשוט צריך לדעת מתי.אני הכי ממליץ לך לגלוש שם או בימים נמוכים, אפילו בימים גבוהים אבל ב-low tide, כשהגלים מתרחקים מהחוף ולא נשברים הכי חזק בעולם.לא כדאי לך לגלוש ב-high tide בגלל שיכול להישבר לך 2 מטר 20 מטר מהחוף ובקלות אפשר לשבור גלשן אז תגלוש בlow tide.
אני כמעט בטוח שבאזור המפורסם ומפוצץ גולשים הזה תוכל לשכור מדריך, אבל אני לא מכיר שום דבר שכזה, אבל אני בטוח שתוכל.גם אם תגלוש לבד, אין לך מה לדאוג כי בתקופה שאתה תהיה יהיה מיליון איש במים, אז אין לך מה לדאוג.
בקיצור, אני הייתי שם אחרי שנה של גלישה שזה די התחלה והסתדרתי כמו שצריך ולגשתי גם בימים של 3 מטר, אז לדעתי גם אתה תוכל להסתדר, פשוט תדע מתי הים גדול עליך ומתי הוא לא.
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 31 מרץ 2012, 10:20
shoki
Secret-Spot Grom
תודה רבה מאוד עזרתם לי
אני גולש שנתיים ברמה בינונית השאלה שלי היא עד כמה הגלים שם חזקים? יש חופים יותר מוגנים כאילו שבימים ממש גבוהים אני יסתדר טוב ויהנה?
ואי בומב 3/2 יספיק לקור שם?
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 31 מרץ 2012, 21:14
YoniFlores
Secret-Spot Grom
הגלים שם מאוד חזקים אני משווה אותם בימים של סוול של שלוש לרמה אחת מתחת לפורטו אסקונדידו אם אתה מכיר, שזה הביץ ברייק החזק ביותר בעולם.אני כמעט בטוח שלכיוון caberton יש שוברים קצת אז נראה לי שהגלים שם יהיו טיפה יותר סלחניים, אבל לא יודע עד כמה(זה דרום להוסגור).
האמת, לתקופה שאתה נוסע, אני לא כל כך בטוח שאי בומב 3/2 יספיק, תבדוק את המעלות במים, אם זה בסביבות 14 אז אפשרי אבל אם פחות כבר יהיה לך קר, אבל אתה תוכל לגלוש לדעתי עם אי בומב תלוי עד כמה אתה רגיש לקור.
כל האזור שם זה כמו חוף אחד פתוח וארוך, אתה תמצע פיק חזק מאוד ויכול להיות פיק רגוע יותר הכל יכול להיות בביץ ברייק.
בכל הכנות לדעתי עד ים של 3 מטר אתה תסתדר יופי :compress: , רק תדע מתי התנאים גדולים עליך.
זה אמור להמחיש לך עד כמה החופים הפתוחים שם יכולים להחזיק, בגלל שיש שם איןסוף חול, הים יכול להגיע גם לקירות של 4 מטר:

קיצור אתה תהנה
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 03 אפריל 2012, 21:45
moosh
Secret-Spot WildCard
יוני, לא ממש הבנתי מה באת להמחיש בסרט?
יש שם מקצוען שגולש לבד ב tow-in בים מטורף.
לדעתי לישראלי צעיר שגולש שנתיים ומחפש מדריך גלישה ממש אבל ממש לא כדאי להכנס שם בים של שלוש מטר וגם לא של שנים מה אתה רןצה להרוג אותו? הבנתי וגם רואים בסרט שהדרופ שם מטורף.
אני לא הייתי שם אבל חבר שלי היה באוגוסט וסיפר שהוא גלש עם חליפה קצרה וגם לפי המגייק זה נראה ככה, אז נראה שהחילפה שלו תספיק.
תקרא קצת: http://magicseaweed.com/Biarritz-Anglet-Surfing/35/

http://www.surfline.com/surf-report/biarritz-france_6080/travel/

ציטוט חזק מה surfline שלדעתי אומר הכל על המקום:
Hazards:
The somewhat depressing realization that nowhere in the US has a backdrop as dramatic as this

I guess we only settle in to what we know
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 03 אפריל 2012, 22:28
YoniFlores
Secret-Spot Grom
שמע, מה שבאתי להמחיש זה שהחופים שם יכולים להיות כבדים, כבדים מאוד, לכן צריך להבין מתי הים גדול עליך ומתי לא.וכן לדעתי ב-low tide שהגל מתרחק מהחופים מאוד יכול אפילו עד 200-300 מטר מהחוף, הגל לא כזה צינור מפחיד וגדול ודווקא הוא יותר נשפך.
שמע, אני הייתי שם באוגוסט והיה 18 מעלות והייתי עם 3/2 והיה סבבה, הוא מתכנן לטוס כמה חודשים לפני אז אני מניח שיהיה יותר קר, והטמפרטורות שם בהחלט יכולות להגיע למתחת ל-14 אז אני רק אומר שיש סיכוי שיהיה לו קר עם איבומב שהיא בעצמה חליפה לא מחממת כל כך, 3/2 קר.
שמע והכל תלוי שם בסוול, יכול להיות לך ים של 2 מטר נשפך ויכול להיות באותו מקום גם 2 מטר צינורות טופ טו בוטום, מה שבטוח זה שיהיה לו כיף בדיוק כמו שלי היה, גם אם אתה לא מצליח לשחוט כל כך בים גבוה...
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 04 אפריל 2012, 14:04
shoki
Secret-Spot Grom
אולי לא הסברתי את עצמי כמו שצריך
אני ממש לא גולש מתחיל אבל עדיין לא מחפש ים של 2 וחצי מטר צינורי כי אני לא יהנה
בימים של מטר-מטר וחצי אני ירצה להיכנס איפה שהגל הוא יותר צינורי כמובן אם אני יראה שזה מתאים ובימים יותר גבוהים או שאני לא יכנס או שאני יכנס ב low tide שהגל שם מתאים למתחילים יותר
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 22 יוני 2012, 14:01
shoki
Secret-Spot Grom
מישהו יכול לשלוח לי קישור לטמ'פ של המיים עכשיו בצרפת(ביאריץ) אני טס שבוע הבא
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 22 יוני 2012, 17:47
mdk
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot WildCard
זה הוסגור אבל זה אותה טמפ
http://www.surfline.com/surf-report/hos ... ance_6083/
חליפת חורף אין ברירה
:lol:
תהנה

אני אקח שמנת עם קורדרויי , תודה
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 22 יוני 2012, 18:35
tslav
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Grom
הייתי פעמיים בצפרת (הוסגור, ביאריץ) וזה אחד המקומות הכיפיים.

לגבי גובה הגל, הכל עניין של מזל ושל החוף עצמו.

יש ימים עם גלים גבוהים למתקדמים בלבד ויש ימים עם גלים טובים למתחילים (ויש ימים בלי גל בכלל :) )

לגבי חוזק הגל, הגל שם חזק שזה ממש כיף לדעתי.

לגבי טמפרטורת המים ומזג האוויר, עדיף להסתכל באתרים הרלוונטים כי אני הייתי באוגוסט והספיקה לי חליפת מעבר.

לגבי מדריך - ברור. יש שם הרבה מקומות להשכיר גלשנים או לקחת מדריך.

מקווה שזה עוזר.
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 25 יוני 2012, 18:20
shoki
Secret-Spot Grom
תודה רבה!
אני לא מצליח למצוא מפה כדי לדעת אם אני נופל בכלל על סוואל
אני נוסע חמישי הזה מישהו יכול לעזור?
פרופיל אישי
הודעה Re: גלישה בצרפת פורסם: 26 יוני 2012, 00:21
even11
Secret-Spot Grom