עמוד ראשי שאלות נפוצות חיפוש הצג נושאים ללא תגובות הצג נושאים פעילים הרשמה התחבר
www.Secret-Spot.net - קהילת גולשי הגלים הגדולה והמובילה בישראל!
...Original Thinking! Made by Surfers for Surfers

טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel !

חוקי הפורום

ברוכים הבאים לחדר הראשי! כאן בהחלט לא המקום לשאלות של מתחילים. נא להתנהג בהתאם...
עמוד 1 מתוך 3 [ 33 הודעות ]
עבור לעמוד 1, 2, 3 הבא
פרסם נושא חדש פרסם נושא חדש   הגב לנושא הגב לנושא

הודעה ראשונה שלא נקראה
המנהלים : Secret-Spot, Yaron
גרסה להדפסה
משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים
הודעה טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 13:52
Yaron
סמל אישי של המשתמש
Site Admin
טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel - Full Interview
(By: Yaron)

לאקאנו, צרפת, אוגוסט 1990. חצי הגמר השני מפגיש בפעם הראשונה בסבב המקצועני בין גולש צעיר בשם קלי סלייטר לבין הגיבור שלו והגולש המועדף עליו - טום קארן. חצי הגמר עצמו היה הצגה שללא ספק מתאימה יותר לגמר הקלאסי באותה התחרות. קלי סלייטר הציג יכולת גבוהה מאוד לאורך כל התחרות, קאטבקים חזקים מאוד, ניצול גלים מקסימלי, 360 ואפילו אייר אחד בחצי הגמר, והיה נראה שהוא הולך לקחת את המקצה הזה ולעלות לגמר, אבל בסופו של דבר את השופטים כנראה לא עניינו כל תרגילי הניו-סקול האלו, וטום קארן בעיקר בזכות הנסיון, גלישה חלקה וחזקה הראה לסלייטר הצעיר מי באמת בעל הבית כאן. משם טום קארן ניצח את ריצ'י קולינס בגמר ולקח את התחרות כולה.

Lacanau, France, August 1990. Semi-final two brings together a young surfer by the name of kelly slater with his hero and favorite surfer - Tom Curren. This Semi-Final was definitely a showdown that suited the final. Slater was looking like he was going to win this event with some new-school tricks but at the end Curren momentum and experience was too much for Kelly. At the final Curren went on to beat Richie Collins and win this event.

21 שנה אחרי, קלי סלייטר (38) הוא כבר אלוף העולם 10 פעמים ומוביל הסבב העולמי כרגע, וטום קארן (46) הוא אלוף העולם 3 פעמים - שני אגדות מהלכות בעולם הגלישה שאיכשהו קשורות זו בזו, וללא ספק רק משתפרות עם הזמן ומוכיחות שלגלישה אין גיל!

21 years later, Kelly slater (38) is already 10-times world champ and leads the rankings for 2011, and Tom Curren is a 3-Times world champ - Two surfing legends that somehow related to each other, both proves that surfing as no age!

שישי האחרון, נפגשנו אני וטום לשיחה של אחד על אחד, על גלישה, קלי סלייטר, הסבב העולמי, מוזיקה ועוד...הנה הראיון המלא לפניכם. הערה קטנה: ברשותכם, הראיון כפי שאתם רואים נכתב גם באנגלית וגם בעברית בכדי שטום קארן בעצמו יוכל לקרוא אותו. זו כמובן ההזדמנות שלכם להגיב לכתבה הזו באנגלית ולהעביר מסר אישי לטום, הקישור לכתבה הזו ישלח עוד הערב למייל של טום.

Last friday, I've meet Tom Curren to a one-on-one interview about surfing, music, the world tour and more:
NOTE - this interview was written in both hebrew and english so Tom himself could read it. So it's also your chance to talk directly to Tom (in english of course). This interview URL will be sent to his email.

Yaron: Tom Curren, 3 times world champ - Welcome to Israel!. It's a pleasure having you here with us.
Tom: Thanks very much, my pleasure also.

ירון: טום קארן, אלוף העולם 3 פעמים - ברוך הבא לישראל. תענוג לראות אותך כאן איתנו
טום: תודה רבה, העונג כולו שלי.

Yaron: So, How do you find Israel so far?
Tom: It's been very good, we had some good waves,i've meet some nice people and got to visit some historical places like Jerusalem - it was very nice.

ירון: מה דעתך על ישראל עד עכשיו?
טום: הרגשה טובה מאוד, היו לנו גלים טובים, פגשנו כמה אנשים נחמדים על הדרך ואפילו ביקרנו בכמה מקומות היסטוריים כמו ירושלים - היה ממש נחמד.

Yaron: Is that your first visit here?
Tom : Yes.

ירון: האם זה הביקור הראשון שלך בישראל?
טום: כן.

Yaron: May I ask what brought you to our little country?
Tom: I came here because i was invited by "walking on water" people, they wanted to make a movie about Israel surfing, and they wanted someone from America to come and be part of the project from a surfing perspective, so they invited me.

ירון: אפשר לשאול מה הביא אותך לארצנו הקטנטונת?
טום: הגעתי מפני שהוזמנתי ע"י החברה של הסרט "הולכים על המים", הם רצו לעשות סרט על הגלישה בישראל והם רצו גם גולש מארה"ב שיקח חלק בפרוייקט הזה מנקודת מבט של גלישה, לכן הם הזמינו אותי.

Yaron: What this movie is all about?
Tom: It's about a few things that one of them is about this guy Todd Morehead who has been involved with different projects in Isreal, and it's about him helping some people in the north of Israel with making a boom shelters and just doing defferent things, and it's also about people from here and Hani the Shaper, and about their relationship, and about surfing in Israel of course. Also about places that you found in the Bible, and a lot of different things.

ירון: על מה בעצם הסרט הזה מדבר?
טום: הסרט מדבר על מספר דברים, אחד מהם הוא על בחור בשם טוד מורהד שמעורב במספר פרוייקטים בישראל, הסרט מדבר על העזרה שטוד נותן בצפון בבניית מקלטים ועוד כמה דברים, בנוסף, הסרט גם על מספר אנשים מקומיים ועל חני השייפר, על היחסים בין כולם ובכלל על גלישה בישראל בוודאי. כמו כן הסרט מדבר על מספר מקומות מהתנ"ך ועל עוד כמה דברים...

Yaron: Sounds great! When can we see this movie
Tom: Mmmm...I don't know.
Todd Morehead: Maybe in Fall 2011.

ירון: נשמע מעולה! מתי הסרט אמור לצאת?
טום: מממ...האמת שאני לא כלכך יודע.
טוד מורהד: כנראה בסתיו 2011

Yaron: You had sweet jamming session at Hani's factory last tuesday, Personally i've enjoyed that very much! do you enjoy playing as much as you do surfing?
Tom: It's very different, I think surfing is more interaction with nature while play music is more interaction with people, but they both very special and very deep.

ירון: בשלישי האחרון היה סשן גיטרות נחמד מאוד אצל חני, אני אישית נהנתי מאוד! האם אתה נהנה ממוזיקה באותה מידה שאתה נהנה מגלישה?
טום: זה מאוד שונה, אני חושב שגלישה היא יותר חיבור עם הטבע בעוד מוזיקה היא יותר חיבור עם אנשים, אבל שניהם כמובן מאוד מיוחדים ומאוד עמוקים.

Yaron: Has music became a mainstay since you retired from the world tour?
Tom: My main occupation is still surfing, I travel and surf. still, even after a competition I get to travel and promoting Rip-Curl and testing out board designs and doing little bit of coaching as well.

ירון: האם מוזיקה הפכה לעיקר בחייך מאז שפרשת מהסבב המקצועני?
טום: המקצוע שלי הוא עדיין גלישה, אני מטייל ואני גולש, ועדיין, אפילו אחרי התחרויות אני מטייל ומקדם את ריפ-קארל, בודק ציוד וגלשנים שונים ואפילו עוסק מעט באימון.

Yaron: Coaching? Can you tell us a bit about that?
Tom: Yea, I do a little bit of coaching based on my experience as a competition surfer, so I have a lot of opinions about different situations and also relating on my personal experience. It's just about preparing for contests

ירון: אימון? האם תוכל לספר לנו מעט על כך?
טום: כן, אני עוסק מעט באימון בהתבסס על נסיון העבר שלי בתור גולש מקצועני. יש לי דעות רבות על מצבים שונים ואני גם כמובן מסתמך על הנסיון שלי - בגדול מדובר על הכנה לתחרויות.

Yaron: Are you coaching Pros or Groms?
Tom: Mostly groms, But I don't do it professionally. I'm involved as a part of what I do with Rip-Curl.

ירון: האם אתה מאמן נוער או מקצוענים?
טום: בעיקר נוער, אבל אני לא עושה את זה בצורה מקצוענית. אני מעורב בפרוייקט כחלק ממה שאני בעצם עושה ביחד עם ריפ-קארל.

Yaron: What spots in Israel have you surfed already?
Tom: I've surfed down here (Tom Points to the west coast at Tel-Aviv) and...I also went to a few different spots but I can't remember their names. We found some nice waves down the south, and then we went to a place up north just pass Caesarea, It was really nice.

ירון: באיזה חופים בישראל הספקת כבר לגלוש?
טום: גלשתי פה (טום מצביע על החוף המערבי בת"א) ו...בעוד כמה מקומות שאני לא כלכך זוכר את השמות שלהם. מצאנו גלים דיי נחמדים בדרום, ואז עלינו מעט צפונה לאזור קיסריה והיה ממש נחמד.

Yaron: I've heard two surfers almost faint on the first time you paddled out at JASER.
Tom (Smiles): Ohh, really? I guess it was maybe a surprise , but it was really nice, we had a good swell.

ירון: שמעתי ששני גולשים כמעט התעלפו בפעם הראשונה שנכנסת למים בג'אסר.
טום (מחייך) : באמת? אני מניח שזו באמת היתה הפתעה בשבילם, אבל היה ממש נחמד וקיבלנו סוול דיי טוב.

Yaron: What do you think about the waves here?
Tom: I find them totally normal, just like waves anywhere. very fun waves.

ירון: מה דעתך על הגלים בישראל?
טום: הגלים פה נורמלים לחלוטין, כמו בכל מקום אחר בעולם, מאוד כיפיים.

Yaron: How do you find the level of surfing in Isreal?
Tom: I was surprised to see the level was very good, even with average surfers, beacuse most places have pros that surf pretty well and of course here you have surfers of that high level beacause they travel and they got to surf different places like Hawaii and Europe, and you have guys who surf here only and with those people I was surprised that the level was that good.

ירון: מה דעתך על רמת הגלישה בישראל?
טום: הייתי מאוד מופתע לראות שהרמה כאן מאוד טובה, אפילו בקרב הגולשים הבינוניים, מכיוון שברוב המקומות יש מקצוענים שגולשים טוב, וכמובן גם כאן יש גולשים שמציגים רמת גלישה גבוהה מכיוון שהם טיילו וגלשו בעולם במקומות כמו הוואי ואירופה לדוגמא, ולעומת זאת יש גולשים שגולשים רק כאן בארץ ובקרב הגולשים האלו הייתי מאוד מופתע לראות שהרמה ממש טובה.

Yaron: What boards size do you use here in Israel?
Tom: I use an Al-Merrick 5'10 2'1/2, and it's pretty much a normal shape

ירון: על איזה גלשן אתה גולש פה בארץ?
טום: אני גולש על שייפ רגיל של אל-מאריק, גובה 10'5 ועובי 2.5.

Yaron: Do you think we need to use a bit thinner boards because of the salt here in the sea that maybe gives us a bit of more floatation?
Tom: It's a good point, but I don't really think it matters that much, because I know the atlantic ocean is also very salty, and there's actually places that i've been to in the atlantic that felt more salty then here. Also, there's a lot of days here in Isreal where it's only small so you want more foam when it's small, so it doesn't really matters.

ירון: האם לדעתך אנחנו צרכים להשתמש בגלשנים מעט דקים יותר מאשר בחו"ל מכיוון שרמת המלח בים כאן היא טיפה יותר גבוהה ולכן מציפה יותר טוב את הגלשן?
טום: זו נקודה טובה, אבל אני לא באמת חושב שזה משנה מפני שהאוקיינוס האטלנטי לדוגמא גם מאוד מלוח, ויש שם אפילו כמה מקומות שהרגשתי שהמים אפילו יותר מלוחים מבישראל. בנוסף רוב הימים כאן בארץ הם ימים עם גלים יחסית נמוכים ואז אתם צריכים מעט יותר עובי בכדי שיציף אתכם יותר, ולכן בסה"כ הכללי לדעתי זה לא כלכך משנה.

Yaron: Your surfing is really amazing, I'm 35 now and I know how hard it is to keep in shape compares to ten years ago. How do you keep in shape at the age of 46?
Tom: I try to get in the water a lot, and if I want to train then I'll swim and ride a bike - Those two are very good. Body surfing is also very good, not only for physical but also it helps to understand how the waves are working.

ירון: הגלישה שלך באמת מדהימה, קח אותי לדוגמא, אני בן 35 ואני יודע כיום עד כמה קשה לשמור על כושר בגיל הזה לעומת עשר שנים אחורה. איך אתה שומר על כושר בגיל 46?
טום: אני מנסה להיות במים כמה שיותר שרק אפשר, ואם אני רוצה להתאמן אז אני שוחה ורוכב על אופניים - שני אלו אימונים טובים מאוד. בנוסף, גלישת גוף היא גם דבר מעולה לא רק מהצד הפיזי אלא גם עוזרת להבין איך הגלים באמת עובדים ועוזרת לקבל הסתכלות נכונה וטובה על הגל.

Yaron: How many sessions do you surf a day?
Tom: Well, it depends...but I would say two maybe, or more.. if I can.

ירון: כמה פעמים אתה גולש ביום?
טום: זה תלוי, אבל הייתי אומר פעמיים. או יותר... אם אני יכול.

Yaron: Do you prefer Fish Surfboards or regular Shortboards with small waves?
Tom: I would try to ride a normal shape, and if it gets really small then I would go with a Fish.

ירון: האם אתה מעדיף גלשני פיש או גלשנים רגילים בגלישה על גלים נמוכים?
טום: אני משתדל לגלוש על שייפים רגילים, ואם הגלים ממש ממש נמוכים אז אני עובר לפיש.

Yaron: EPS or PU - what's your favorite foam and why?
Tom: I prefer the standard PU blanks for me, but I like both. Specially for really small waves or really big boards the EPS is good, it keeps good light surfboards with good strength.

ירון: אי.פי.אס או פוליאוריתן (קצף רגיל) - איזה גלשן אתה מעדיף ולמה?
טום: אני מעדיף גלשן פוליאוריתן רגיל, אבל אני אוהב את שניהם. ה-אי.פי.אס טוב במיוחד לגלים מאוד נמוכים או לגלשנים ממש גדולים בהם אנו רוצים לשמור על משקל סביר וחוזק.

Yaron: Any thoughts about Quad fins? We see kelly slater use them very often both on tour and free surfing.
Tom: Yea, I like them, but not as much as Kelly likes them, he likes them a lot, but I like them ok. I like 3 fins or if I can I would use a single fin, it's my favorite but it's a bit limited on performance. But maybe i'll get a quad that I like and start to ride it more.

ירון: מה דעתך על חרבות קוואד? לאחרונה אנחנו רואים את קלי משתמש בהם יחסית הרבה גם בתחרויות וגם בגלישה חופשית.
טום: כן, אני אוהב אותן אבל לא כמו שקלי אוהב אותם, הוא אוהב אותם מאוד. אני מעדיף 3 חרבות או אם התנאים מאפשרים אז חרב בודדת זה הדבר הכי מועדף עלי, אבל כמובן שאז אני מוגבל בביצועים. אבל אולי אני אשיג לי סט קוואד שאני יאהב ואתחיל להשתמש בהם יותר.

Yaron: Have you already seen some of Hani's work? what do you think about his boards?
Tom: I think the quality is very good, he is really done well, I like his designs, specialy the Fish surfboards - it looks very good.

ירון: האם הספקת כבר לראות חלק מהעבודות של חני? מה דעתך על הגלשנים שלו?
טום: אני חושב שהאיכות טובה מאוד ושהוא עושה עבודה ממש טובה, אני אוהב את העיצובים שלו, בעיקר את הגלשני פיש - הם נראים טוב מאוד.

קובץ מצורף:
IMG_0756.JPG
IMG_0756.JPG [ 95.12 KiB | נצפה 14725 פעמים ]

Yaron: Recently you've filled "SEVEN GHOSTS" at Indo, ? can you take us through the feeling on this amazing wave and how is it different then riding a regular ocean wave?
Tom: Well, I wasn't really expecting it to be as good as they said it was going to be and it worked out really well cause we had really good waves. You wait in the river when the tide is going out and then you see the wave coming far away. You see a little bit of white water and it looks very strange I must say, everything is quite and the water is moving that way and then you see those white water and it's getting closer and it comes this side and then this side and all of a sudden this wave comes out and just stands up. It very strange but once you're on the wave though it feels like you're.....mmm......i don't know....it feels like a....

ירון: לאחרונה צילמת את הסרט "SEVEN GHOSTS" באינדונזיה ביחד עם ריפ-קארל, האם תוכל לחלוק איתנו קצת מההרגשה על הגל המדהים הזה, ועד כמה הוא מרגיש שונה מגל אוקיינוס רגיל?
טום: האמת שלא ציפיתי שזה הולך להיות כלכך טוב כמו שהם אמרו שזה הולך להיות ובסופו של דבר היה ממש טוב כי היו לנו גלים טובים מאוד. בעקרון, אתה מחכה בנהר עד שהגאות תצא ואז אתה רואה את הגל הזה מגיע מרחוק. אתה רואה מעט מים לבנים והם מתקרבים יותר ויותר ואתה לא מבין מאיזה כיוון הגל נבנה, ופתאום עומד לך גל משום מקום. זה מאוד מוזר...אבל ברגע שאתה על הגל זה מרגיש...מממ...אני לא יודע...זה מרגיש...

Yaron: Faster?
Tom: It feels faster sometimes because you have water coming this way into the wave so it feels fast. I was told that we should have a really thick boards because there's no salt in the water, and I've brought one but I actually didn't use it, I've used my normal board, because you're going so fast that I don't think you really need a specialized equipment for it.

ירון: יותר מהיר?
טום: זה מרגיש יותר מהיר מדי פעם כי יש מים שנכנסים לתוך הגל מקדימה אז כן זה מרגיש מהיר. נאמר לי שאנחנו צריכים להצטייד בגלשנים יחסית עבים כי אין שם מלח במים בכלל, ובאמת הבאתי גלשן אחד כזה אבל לאמיתו של דבר לא השתמשתי בו בכלל, פשוט השתמשתי בגלשן הרגיל שלי כי הגל שם כלכך מהיר שלדעתי אין צורך בגלשן מיוחד בכדי לגלוש עליו.

Yaron: How many waves did you get?
Tom: Only one wave a day, but you can ride it very far. I think potentially you can ride it for about an hour, maybe an hour and a half, but there's a few spots in it when you wouldn't be able to surf the wave, you would just have to stand there and wait for the wave to start again. I think every section is between 15-20 minutes.

ירון: כמה גלים תפסת שם?
טום: גל אחד ביום, אבל אפשר לגלוש עליו מאוד רחוק, לדעתי הפוטנציאל של גל כזה הוא בין שעה לשעה וחצי של גלישה, אבל ישנם מספר קטעים שלא כלכך אפשר לגלוש, צריך פשוט לעמוד ולחכות שהגל יבנה מחדש. כל סקשיין כזה הוא בין 15 לכ-20 דקות בערך.

Yaron: That's a lot compare to a regular wave, your legs must be very cramped!
Tom: Yes, you must be aware of that and adjust your power.

ירון: זה המון יחסית לגל רגיל, השרירים ברגליים שלכם בטח נתפסו.
טום: כן, אתה חייב להיות מודע גם לזה, ולווסת את הכח שלך כמובן.

Yaron: Did you use towing?
Tom: yes, We towed-in to the wave, but you don't really need it, it's useful for the different sections where the wave would finish and you'll get a ride with the boat and catch up with the next part, that was practical to have the boat there.

ירון: האם השתמשתם בגרירה של אופנועי ים לתוך הגלים?
טום: כן, אבל לא באמת צריך את זה, האופנועים יותר שימושיים לסקשנים השונים בהם הגל נגמר, ואז אתה משתמש בסירה או באופנוע ים בכדי להגיע לסקשיין השני, אז זה בהחלט היה פרקטי להגיע עם סירה לשם.

Yaron: Are you watching the tour over the web?
Tom: Yes

ירון: האם אתה צופה בשידורי הסבב העולמי באינטרנט?
טום: כן

Yaron: Any thoughts about the new tour format?
Tom: I think it's good but it's hard to say because you need time to see if it's better or worse

ירון: מה דעתך על הפורמט החדש/החוקים החדשים של הסבב?
טום: אני חושב שהם טובים, אבל קצת מוקדם וקשה להגיד כי צריך יותר זמן לבחון האם השינוי הזה הוא טוב הוא רע.

Yaron: Do you miss life on tour?
Tom: I do sometimes but not really not enough. There's plenty of other things to do

ירון: האם אתה מתגעגע לחיים בסבב העולמי?
כן, לפעמים כן, אבל לא באמת, לא מספיק. יש מספיק דברים אחרים שאפשר לעשות.

Yaron: Will we see you compete as a wildcard this year at the Quiksilver Pro France this October 4th?
Tom: I don't think so, But they told me once that I can get a wildcard to the trials any time I want to, so maybe I might, but the fact they invited me that's a nice thing to do because I don't ride for quiksilver.

ירון: האם נראה אותך מתחרה השנה בקוויקסילבר פרו בצרפת?
טום: אני לא חושב, אבל קוויקסלבר אמרו לי שאם אני רוצה אני יכול להיכנס כ-wildcard לשלב המוקדמות, אז אולי אני כן אתחרה בסופו של דבר, אבל מכל מקום, העובדה שקוויקסילבר הזמינו אותי זה כבר דבר יפה מצידם מכיוון שאני לא גולש עבורם ולא מייצג אותם.

Yaron: Dane Reynolds, obviously he as a lot of talent BUT we don't see much of his talent on the CT as much as we do see it on free surfing. As a 3 times world champ, what does it take besides of talent to be a world champ?
Tom: It takes putting up with a lot of boring stuff I think, like training, being focused a lot and it takes a lot of time and patience, and sometimes it kind of boring because you wanna do other fun stuff like free surfing etc'... but you have to really do everything right, and all the time, and it gets boring.

ירון: דיין ריינולדס, לבחור יש ללא ספק כשרון ענק אבל אנחנו לא רואים שהוא בא לידי ביטוי בסבב העולמי כמו שהוא בא לידי ביטוי בגלישה החופשית שלו. בתור אלוף העולם 3 פעמים, מה נדרש מלבד כשרון בכדי להיות אלוף עולם?
טום: זה דורש להתעסק בהרבה דברים משעממים יחסית לדעתי, כמו אימונים, להיות מפוקס כל הזמן וכל זה דורש הרבה זמן וסבלנות, ולפעמים זה קצת משעמים כי אתה רוצה לעשות דברים קצת יותר מעניינים כמו לגלוש לדוגמא, אבל אתה תמיד צריך לעשות הכל נכון, וכל הזמן, וזה הופך למשעמם.

Yaron: Do you think he can be a world champ
Tom: Sure, I think he can.

ירון: האם לדעתך דיין ריינולדס יכול להיות אלוף עולם?
טום: כמובן, אני חושב שהוא בהחלט יכול.

Yaron: In your opinion, who will be the world champ this year?
Tom: It's really too early to say right now, but it should be interesting

ירון: מי לדעתך יהיה אלוף העולם השנה?
טום: זה עדיין מעט מוקדם לומר, אבל זה הולך להיות מעניין...

Yaron: Kelly looks really good now before Brazil, have you seen the giant Alley-oop he made?
Tom: No, Can you show me?

ירון: קלי נראה ממש מעולה כרגע בברזיל, הספקת לראות את ההאלי-הופ הענק שלו?
טום: לא, אתה יכול להראות לי?

(I'm taking out my iPhone, playing this movie at youtube 00:23)

(אני מוציא את האייפון, פותח את הפורום ומראה לו את הוידאו הבא בדקה ה-00:23)

Tom: Wow, that's really high!

טום: וואו, זה היה ממש גבוה!

Yaron: What spot would you remove from the world tour and what other spot would you replace instead?
Tom (thinks a lot): Mmmm...that's a tough question, I don't know.

ירון: איזה ספוט היית מוריד מהסבב העולמי ואיזה ספוט אחר היית שם במקום?
טום (חושב הרבה): מממ...זו ממש שאלה קשה, אני לא יודע.

Yaron: What about Rincon, why they don't put it on the tour?
Tom: They talked about it before, it's a good wave, a world-class wave, good enough for the world tour, but it's the big infrastructure that makes a problem, because there's no much room, no parking, so it's very difficult.

ירון: מה עם רינקון? למה לא מכניסים את הספוט הזה לסבב?
טום: האמת שכבר דיברו על זה, זה גל טוב, ברמה עולמית, ללא ספק מתאים לסבב, אבל צריך להקים תשתית גדולה בשביל התחרות וזו בעצם מקור הבעיה כי אין שם יותר מדי מקום, אין חניה, וזה ממש בעיה.

Yaron: What's your favorite surfing spot in the world?
Tom: I like surfing at home (Santa Barbara) that's my favorite spot.

ירון: מה הספוט המועדף עליך בעולם?
טום: אני אוהב לגלוש בחוף הביתי (סנטה ברברה), זה החוף המועדף עלי.

Yaron: Let's talk a bit about legends, for many of us it was you first, then Slater...who do you think will be the next legend? any groms you prefer?
Tom: It's another tough question because surfing is growing so fast, and sometimes you can get phenomenal kids like Clay Marzo who is just unbelievable right now, but when I was starting to do good there was me and there was like 10 guys just like me. Now there's Kelly (Tom stops himself for a sec when he talks about the King, thinks again...and continue) ...well Kelly is a little different, but dane reynolds for example there's gonna be a lot of kids like him, so surfing is growing really fast and it's very hard to tell. Sometimes you see a movie and you say "wow this guy is the best surfer I've ever seen" but then there's somebody else after this. I think for kids now that people say who's the best young surfer in the world today I think it's very hard for that person because if you wanna do well in surfing you have to be maybe not the best one right now but you have to be consistent and maybe sombody else gets all the attention, but if it's on you then you have to keep improving all the time. Kids are getting sponsored younger and younger, my youngest kid is 14 years old and he is sponsered by rip curl, and there's even younger then that - 10 year olds, and all that it's a little bit scary.

ירון: בוא נדבר קצת על אגדות גלישה, לרבים מאיתנו אתה היית הראשון, אח"כ סלייטר...מי לדעתך יהיה הגולש האגדי הבא? יש מישהו מהגולשים היותר צעירים שאתה מעדיף?
טום: זו גם שאלה קשה כי ענף הגלישה מתפתח כלכך מהר, ולפעמים יש ילדים מדהימים כמו קליי מרזו לדוגמא שהוא גולש ממש מדהים כרגע. כשאני התחלתי לגלוש היה אותי ועוד 10 כמוני, היום יש את קלי (טום עוצר לרגע שהוא מדבר על המלך, חושב שוב...וממשיך) ...טוב קלי הוא קצת שונה בעצם, אבל דיין ריינולדס לדוגמא, הולכים להיות הרבה ילדים כמוהו, אז הגלישה בעצם מתפתחת מהר מאוד ומאוד קשה להצביע על מישהו ספציפי. לפעמים אתה רואה סרט גלישה וחושב לעצמך "וואו, הבחור הזה הוא הגולש הכי טוב שראיתי בחיים" אבל אז מגיע אחד אחר אחריו. אני חושב שלטובת הגולשים הצעירים האלו כל הדיבורים על מי הכי טוב לא כלכך עוזרים לאותו גולש ואפילו מקשים עליו, מכיוון שאם אתה רוצה להצליח בגלישה אתה לא חייב להיות הכי טוב כרגע דווקא, אלא אתה חייב להיות עקבי, ואולי מישהו אחר מקבל את כל התשומת לב כרגע אבל אם התשומת לב הזו עליך אתה חייב להשתפר כל הזמן וזה לא פשוט, זה מלחיץ. היום ילדים מקבלים ספונסר בגיל מאוד צעיר, הילד הקטן שלי בן 14 וכבר יש לו ספונסר (ריפ קארל כמובן) ויש ילדים אפילו יותר צעירים, בני 10 שיש להם ספונסר, וכל העניין הזה מפחיד קצת.

Yaron: So many surfers look up to you. There are only a few surfers out there to this day who has so many admirers. Who did you admire? Who influenced you to become who you are today?
Tom: I really like Gerry lopez, Jeff Hakman and some more surfers from the 70's, and then I was very interesting with what's going on with the Australian surfers. And also Shun Thompson which is a Jewish of course. Shun Thompson came to Santa Barbara in 1979 I think and was one of the direct influences on my career because he was starting to work with Al-Merric on a Twin fin and I was about 14 or 15 and I got my Twin fins and it really started the all progress really accelerated right then when Shun Thompson came to Santa Barbara, and then board design was changing at the same time with 3 fin. When i've started to compete Mark Richards was really a big favorite for me and also Rabbit Bartholomew, so I really wanted to go to Australia, surf the points breaks down there because they have similar type of waves to what we have in California...and many others...

ירון: כלכך הרבה גולשים מעריצים אותך, יש מעט מאוד גולשים מקצוענים עד היום שיש להם כלכך הרבה מעריצים, את מי אתה הערצת? מי השפיע עליך, דחף והביא אותך למה שאתה כיום?
טום: אני ממש אוהב את גרי לופז, ג'ף האקמן ועוד כמה גולשים משנות השבעים, גם שון תומפסון אגב שהוא יהודי כמובן. שון תומפסון הגיע לסנטה ברברה ב-1979 והוא היה אחד מהמשפיעים הישירים על הקריירה שלי בגלל שהוא התחיל לעבוד עם אל-מריק על טווין פין (גלשנים עם 2 חרבות) ואז אני הייתי בן 14 או 15 וקיבלתי את הטווין-פין הראשון שלי, דבר שבסופו של דבר גרם להאצת ההתקדמות שלי, ואז השייפים של הגלשנים התחילו להשתנות והתחילו אח"כ לגלוש עם 3 חרבות. כשהתחלתי להתחרות מארק ריצ'ארדס היה אחד המועדפים אלי, וגם ראביט ברטולומיו, ואז התחלתי להתעניין בגולשים האוסטרלים יותר, ולכן גם ממש רציתי לנסוע לאוסטרליה ולגלוש בפוינט-ברייקים שם מכיוון שמדובר על אותו סגנון של גלים פחות או יותר כמו בקליפורניה...וכן הלאה...עוד גולשים רבים וטובים אחרים.

Yaron: Any influence from the new guys like Kelly or Dane?
Tom: Yes Absolutly, Sometimes I just pick a favorite surfer at the time and I just try to think like how I see them surfing, Kelly is one of those, Occy, Dane, Andy Irons as well. Not so much the manovers but just the approach...you know...some of the tricks I couldn't really imagine doing, like the big new school tricks, but just kind of how you stand on your board I think, and how you approach a section, so I try to bring what I see to my own surfing.

ירון: האם אתה מושפע גם מגולשים של הדור החדש יותר יחסית כמו קלי ודיין?
טום: כן בהחלט, לפעמים אני בוחר גולש מועדף עלי ואני מנסה להיכנס לראש שלו, קלי הוא כמובן אחד מהגולשים האלו, גם אוקי, דיין ריינולדס, וגם אנדי איירונס. כמובן לא לנסות לעשות את התרגילים המסובכים שהם עושים אבל כן ללמוד יותר על הגישה לגל. כל התרגילים החדשים האלו הם ממש לא בשבילי, אני יותר לומד מהם איך לעמוד על הגלשן בצורה נכונה ואיך לגשת בצורה נכונה לסקשיין, ואז אני פשוט מנסה להביא את מה שאני רואה לגלישה שלי.

Yaron: What the future holds for Tom Curren?
Tom: Right now I'm just surfing and traveling and doing some few different projects and being more involved in music, I don't have a band right now but i'm just working on some songs and album right now. I have a home studio so I want to try and get that finish and that's pretty hard to do to ty finish a project. I guess that the most immediate future that's probably one of my big chalanges, just to finish a project and make something that i'm going to be happy with.

ירון: מה העתיד צופן בעבורך טום?
טום: כרגע אני פשוט גולש ומטייל ועובד על עוד כמה פרוייקטים, ומעורב גם במוזיקה. כרגע אין לי להקה אבל אני פשוט עובד על כמה שירים ואלבום. יש לי אולפן הקלטות בבית ואני רוצה לסיים את ה פרוייקט הזה וזה קצת קשה. אני משער שהעתיד הקרוב מבחינתי הוא הוא פשוט לסיים פרוייקטים ולעשות משהו שאני יהיה שמח בעבורו.

Yaron: Do you think kelly will retire this year or ever?
Tom: Mmmmm....I don't know, I think he likes it still. he's not tired of surfing I can tell you that. Eventually he'll lose interest at some point, but He's surfing amazing and everything is working so why walk ok now?

ירון: האם לדעתך קלי יפרוש השנה או בכלל מתי שהוא?
טום: מממ..אני באמת לא יודע, לדעתי הוא עדיין אוהב להתחרות, ואני יכול לומר לך שהוא עדיין לא עייף מגלישה. בסופו של דבר הוא יאבד עניין בנקודה כלשהי אבל כרגע הוא גולש מדהים והכל עובד בשבילו נפלא אז למה בעצם לעזוב הכל וללכת?

Yaron: I hope so too, cause for me personally, I'll also be losing interest at the tour when he'll do. BTW, Have you seen the last "Super Session" video clip at Surfline? You have an amazing air drop in there!! Do you remember that wave? Can you take us through this wave?
Tom: Yea, I saw that. It's an amazing clip! The waves were so good and I was over for a few days. Was actually some waves that I saw that weren't in there, a lot of unknown guys and it was just incredible. I was having trouble getting away, maybe my board was a little bit too short, and I finally got one, Dean Morrison was there and he said "you got it? you got it?" because he wanted that wave too and I said "Paddle anyway, just in case I miss it" so he paddled and he saw that I cought it and I waited like maybe 2 hours paddeling in the Rip and I got just one wave, Well Actually the other day I got a better one but that was actually a big drop that was kind of nice.

ירון: גם אני מקווה שהוא ישאר, אישית בשבילי כשהוא יאבד עניין בסבב כנראה גם אני אאבד עניין בתור צופה. אגב - האם ראית את הקליפ של ה"סופר סשן" האחרון בסנפר? יש לך שם אייר דרופ מדהים, אתה זוכר את הגל הזה? תוכל לספר לנו קצת עליו?
טום: כן ראיתי את זה, קליפ באמת מדהים! הגלים היו כלכך טובים באותו יום ואני הייתי באזור לכמה ימים. לאמיתו של דבר היו כמה גלים שאני ראיתי אישית שלא היו בקליפ הזה וחבל, הרבה גולשים לא מוכרים שגלשו מדהים. אני אישית קצת התקשתי להסתדר באותו יום כנראה שהגלשן שהיה לי היה מעט קצר, אבל בסופו של דבר הצלחתי לתפוס גל. דין מוריסון היה לידי והוא צעק לי "אתה לוקח אותו? אתה לוקח אותו?" בגלל שהוא גם רצה לקחת את אותו גל, ואז אמרתי לו "תחתור בכל מקרה, אם אני לא אתפוס אותו..." ואז דין התחיל לחתור, ואז הוא ראה שהצלחתי לקחת אותו. אגב חיכיתי משהו כמו שעתיים בחתירה בזרם של סנפר ולקחתי רק גל אחד. לאמיתו של דבר היו לי גלים יותר טובים ביום אחר שהייתי שם, אבל הגל הזה שאתה מדבר עליו היה דרופ גדול וזה היה מאוד נחמד.

למי שפספס את הקליפ המדהים הזה מוזמן לצפות בו, הגל שקארן מדבר עליו נמצא ב-01:03

To those who didn't see this amazing clip, you can see it below. Tom's wave is at 01:03

Thanks for your time Tom, I appreciate that very much! And we all hope to see you here in Israel again! :hattip_new1:

תודה רבה על זמנך היקר טום, אני ממש מעריך את זה, וכולנו מקווים לראות אותך שוב בישראל :hattip_new1:

קובץ מצורף:
IMG_0754.JPG
IMG_0754.JPG [ 148.64 KiB | נצפה 15030 פעמים ]

לסיום, תודה רבה על העזרה בקיום הראיון הזה: קודם כל לקב"ה שזיכה אותי, ואח"כ כמובן לניר קלר, בן צרפתי, וחני כמובן. תודה רבה רבה!!.

עוד ראיונות בהמשך, תמשיכו לעקוב, וגם בפייסבוק כמובן בקבוצה הבאה למי שעדיין לא הצטרף: http://www.facebook.com/home.php?sk=h#! ... 3945116986

תודה לכולכם, מקווים שנהנתם מהראיון, נשמח לתגובות ואני שוב מזכיר - אתם יכולים להגיב באנגלים לטום, הוא יקרא את כל התגובות שלכם

י ר ו ן :hattip_new1:
מנהל הפורום.
• לשעורי גלישה פרטיים נא לפנות בהודעה פרטית.
לתמיכה בפורום בעזרת >> PayPal
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 14:09
Ron Malka
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Grom
ממש נהניתי לקרוא :) תודה רבה !

how can I get tickets to the green room ??? ;-)
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 14:30
יהונתן פלטשר
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Grom
אין דברים כאלה, אחלה תמונות וקישורים, אחלה שאלות, וכמובן, אחלה תום שבעולם!!! כבוד גם לחני שעושה את הגלשנים הכי טובים בארץ
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 15:41
כפיר לונגבורד
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Pro
תודה ירון שיחקת אותה עם ההפתעה ! :cheers:
ירון חבל שלא שאלת אותו קצת יותר על אנדי (ואולי הוא לא רצהלהכנס לזה)
thank you tom hope to see you soon in israel again

כשהים עולה אני קם לתחיה ...
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:11
ניר קלר
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Pro
ירון, אחלה ראיון ואחלה עריכה :cheers:
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:22
יותם
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Grom
פייי ירון יא תותח!! נהנתי מכל רגע :cheers: :cheers:

Tom: If you need a drummer just give me a call :salute: :rockband_new1:
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:23
אמלץ
Secret-Spot WildCard
ישר כוח!!! אחלה כתבה אחלה שאלות
כל הכבוד מגיע לך ירון שזכית בכבוד לראיין אותו
אתה מנהל פורום מעולה ברמה הגבוהה ביותר בישראל
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:32
soulsurfer_88
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Pro
wow, my mind is blown out...

Tom, come visit us more....

Thx Yaron

הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:35
אביב 1
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Grom
ירון אתה פשוט תותח..אי אפשר היה לבקש מנהל יותר טוב ממך..100000% נטו השקעה..

תודה רבה!
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 16:53
nirl
Secret-Spot Grom
סחטיין עליך , כל הכבוד . ראיון מרתק ומעניין
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 17:12
ron cohen
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot WildCard
תודה רבה על ההשקעה איזה כבוד!!
נראה בחור נחמד ומאוד צנוע
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 17:40
giani
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Pro
שאפו ירון , יופי של ראיון ערכת עם קארן , כן ירבו :cool: .
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 19:48
אריק
סמל אישי של המשתמש
Secret-Spot Pro
כל הכבוד על היוזמה ועל הראיון !!!!!!! :cheers: :cheers: :cheers:

מוזמנים לאתר שלי :http://www.facebook.com/#!/arikleibo

צלם גלישה מיקצועי - וידאו + סטילס במים ובחוץ !!!

צילום ועריכת סרטי גלישה ברמה מיקצועית וגבוהה!!!

תמונה
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 20:24
Benef
Secret-Spot Grom
תודה רבה

Rule No. 845: When people compare surfing to “other sports,” they’re wrong.
פרופיל אישי
הודעה Re: טום קארן בישראל - הראיון המלא, Tom Curren In Israel ! פורסם: 16 מאי 2011, 21:44
odelis
Secret-Spot Grom
וואו סחתיין!!! ותודה על ההשקעה!!ֱ :queen:
פרופיל אישי
עמוד 1 מתוך 3 [ 33 הודעות ]
עבור לעמוד 1, 2, 3 הבא
פרסם נושא חדש פרסם נושא חדש   הגב לנושא הגב לנושא

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה